• Projekty edukacyjne

• BibliotekaPrzedszkolakaBibliotekaPrzedszkolaka

Pomysłodawcą projektu BIBLIOTEKA PRZEDSZKOLAKA jest Fundacja Burza Mózgów, która realizuje najważniejsze zadanie statutowe, jakim jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Biblioteka Przedszkolaka to ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest rozwijanie nawyków czytelniczych u dzieci przedszkolnych, podniesienie kompetencji metodycznych kadry pedagogicznej oraz partycypacyjne działania międzypokoleniowe polegające na zaangażowaniu do regularnej współpracy rodziców i seniorów. U podstaw kampanii leży obserwacja pewnego paradoksu: chociaż wiek przedszkolny jest dla dzieci najlepszym, a czasami ostatnim momentem na rozwijanie aktywnego zainteresowania książką (czytanie przez nauczycieli podczas zajęć, leżakowania, posiłków; prace warsztatowe wokół książek, duża ilość czasu wolnego do wykorzystania), to dzieci przedszkolne jako jedyne (w przeciwieństwie do dzieci szkolnych, licealistów czy studentów), nie mają bezpośredniego dostępu do książek w swoich placówkach. Kampania, jako działanie w zamierzeniu cykliczne, ma na celu trwałą zmianę tego stanu rzeczy.

W roku szkolnym 2023/24 w grupie SŁONECZKA realizowany będzie Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Baby Point "Cztery pory roku".

Rozpoczęcie projektu odbyło się po powitaniu   Jesieni. Poprzez spacery, wycieczki, obserwacje, zabawy tematyczne, zajęcia zorganizowane, zabawy badawcze, prace plastyczne z materiałem przyrodniczym dzieci poznawać będą charakterystyczne cechy dla poszczególnych pór roku. Dzięki przyniesionym przez dzieci darom jesieni został utworzony kącik przyrody, który okazał się być świetną pomocą w zapamiętywaniu charakterystycznych cech danej pory roku jaką jest jesień.

Dzieci podczas spacerów, zajęć matematycznych, plastyczno-technicznych, badawczych.

Polska złota jesień zainspirowała nas do wspólnej zabawy z wykorzystaniem dyni, ziemniaków poprzez obserwacje i praktyczne działania. W ramach realizacji projektu grupa Słoneczka uczestniczyła w różnego rodzaju zajęciach