• W naszym przedszkolu zajęcia z zakresu terapii pedagogicznej prowadzone są przez panią:

mgr Aldonę Klimczyk
        mgr Joannę Moskwytyn

mgr Magdalenę Król

Zajęcia z zakresu terapii pedagogicznej odbywają się zgodnie z ustalonym
        harmonogramem.

Terapia pedagogiczna - to oddziaływanie za pomocą środków pedagogicznych, wychowawczych i dydaktycznych na przyczyny i przejawy trudności dzieci mające na celu eliminowanie niepowodzeń przedszkolnych.

Celem głównym trapii pedagogicznej  jest stworzenie możliwości wszechstronnego rozwoju umysłowego, psychicznego i społecznego dzieci.

Cele operacyjne to:
        - wyrównywanie braków w wiadomościach i umiejętnościach dzieci
        - stymulowanie i usprawnianie rozwoju funkcji psychomotorycznych
        - eliminowanie niepowodzeń szkolnych i ich negatywnych konsekwencji emocjonalnych, społecznych