• Projekty edukacyjne

• ZAŁOŻENIA OGÓLNE

Projekt realizowany jest w dniach 1.10.2024 – 30.05.2025

Oficjalne podsumowanie projektu oraz rozesłanie certyfikatów nastąpi do 30.06.2025 r.

Uczestnicząc w projekcie nauczyciel zobowiązany jest realizować zajęcia tematyczne – minimum jedne w miesiącu. Tematy zajęć podane są poniżej w Harmonogramie.

Realizację zajęć nauczyciel dokumentuje wykonując zdjęcia praz pisząc notatkę opisującą ich przebieg.

Cel

Głównym celem niniejszego projektu to kreatywne i twórcze działania nauczycieli z przedszkolakami oraz uruchamianie twórczości dzieci, by potrafiły zrobić „coś z niczego”.

Istotne jest aby nauczyciel prowadzący zajęcia w ramach projektu, pokazywał dzieciom, iż można tworzyć piękne dzieła niekoniecznie kupując gotowe produkty.

Doskonalenie umiejętności: planowania pracy, logicznego myślenia, doskonalenia motoryki małej, obowiązkowości(gdyż część materiałów dzieci zapewne będą przynosiły z domu), koncentracji i skupienia, współpracy, porządkowania swojego miejsca pracy… traktuję jako efekt uboczny kreatywnych i twórczych działań w ramach projektu ☺

Październik – JESIENNY TOR PRZESZKÓD - AKTYWNOŚCI NA ZEWNĄTRZ

Listopad – JESIEŃ MOIMI OCZAMI - KREATYWNA PRACA PLASTYCZNA DZIECI

Grudzień – ZIMOWY TOR PRZESZKÓD - AKTYWNOŚCI NA ZEWNĄTRZ

Styczeń –SERCE DLA BABCI, SERCE DLA DZIADKA - UPOMINEK DLA DZIADKÓW

Luty – LODOWE KONSTRUKCJE

Marzec – WIOSENNY TOR PRZESZKÓD - AKTYWNOŚCI NA ZEWNĄTRZ

Kwiecień – SADZIMY ZIELNIKI - SADZENIE ZIÓŁ JADALNYCH W OGRÓDKU PRZEDSZKOLNYM LUB W DONICZKACH

Maj – KREATYWNY PORTRET RODZINNY - UPOMINEK DLA MAMY I TATY.

• sekretariat: 661 539 777
        intendent: 667 034 999
      • ul. Stadionowa 1
        43-140 Lędziny