• Psycholog

•
          W przedszkolu zatrudniony jest psycholog, który bezpłatnie prowadzi zajęcia z dziećmi oraz konsultacje wg potrzeb rodziców - zgłaszanych nauczycielowi grupy.

Pani Aneta Zuchowska-Poręba - psycholog

Zajęcia z psychologiem odbywają się zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Konsultacje odbywają się według potrzeb rodziców lub po uzgodnieniu z rodzicami.

Czyimi problemami zajmuje się psycholog przedszkolny?

Dzieci, rodziców, nauczycieli.

Określenie opieka psychologiczna obejmuje:
          • wspieranie rozwoju dzieci
          • rozpoznawanie potencjalnych możliwości oraz indywidualnych potrzeb dzieci
          • wyjaśnianie przyczyn trudności w zachowaniu dzieci
          • dostarczanie wsparcia wychowawcom w rozwiązywaniu problemów wychowawczych
          • organizowanie różnych form pomocy psychologicznej w zależności od rozpoznanych potrzeb
          • rozmowy wspierające rodziców w procesie wychowawczym

W jaki sposób psycholog udziela pomocy?
          Pomoc udzielana jest poprzez organizowanie i prowadzenie zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci o charakterze terapeutycznym, ogólnorozwojowym,  ćwiczenia usprawniające konkretne funkcje rozwojowe oraz rozmowy wspierające rodziców i wychowawców.